La Cigale İzmir Hakkında

Dünya mutfaklarından lezzetler için rotanız
right
left

Dünya mutfaklarından lezzetler için rotanız

La Cigale İzmir

Kentin tam merkezinde olmasına rağmen bir o kadar da dışındaymış gibi doğal bir atmosferde misafirlerini ağırlayabilen bir mekândır La Cigale bahçesine adım atar atmaz sağlı sollu zeytin ağaçları ile süslenmiş bir patika karşılar sizi burada kentin bunaltıcı kalabalığı, gürültüsü ve trafiğinden eser yoktur. Sadece huzur ve inanılmaz lezzetler vardır.

İzmir’in gözde semti Alsancak’da Fransız Kültür Merkezi bahçesinde 11 yıl önce hizmet vermeye başlayan La Cigale; dekoru, mutfağı, servisi, yumuşak ışığı ve müziği ile müşterilerine huzur bulacakları bir ortam yaratmayı ilke edinmiştir. Çok sıcak bir dekorasyonu olan iki ayrı salondan oluşan La Cigale’e adım atar atmaz sizi karşılayan masalsı bahçeden sonra adeta büyüleyici bir başka dünyaya girmiş gibi hissedersiniz. Mekânın dekorasyonunda ahşap ve antika öğeler ve yöresel çizgiler hemen dikkat çeker. Dekorasyonu kadar menüsü de son derece dikkat çekicidir. Gece ve gündüz menüsü farklı olan La Cigale günün her saatine uygun lezzet mucizeleri ile konukları da son derece mutludurlar. Güne sakin bir başlangıç yapmak isteyenler için zengin ve sahici bir kahvaltı için en uygun yerdir La Cigale. (Kahvaltı ve Cafe Break organizasyonlarımız 50 kişi ve üzerine düzenlenmektedir.)

Akşam menüsüne geçildiğinde ise inanılmaz bir lezzet defilesi başlar. Benzersiz sunumları ile Türk mutfağının lezzetleri ve Avrupa mutfağının uyumunu sağlamayı başarması, sektörde fark yaratan en önemli özelliklerinden birisidir. La Cigale’i farklı kılan en önemli özelliklerinden biri de son derece güler yüzlü ve profesyonel olarak hizmet veren dinamik personelidir. Benzersiz düzeydeki pozitif enerjiyi mekândan içeri girdiğiniz anda hisseder ve mutlu olursunuz.

  • team image
  • team image
  • team image
  • team image
  • team image
  • team image

Türk ve Avrupa mutfağından, Çin mutfağına kadar…

Eşsiz ambiyans & Mucizevi lezzetler

La Cigale farklı ortam, menü ve servisiyle İzmir’in pek çok seçkin kuruluşunun özel günleri için tercih ettikleri mekândır. İzmir Rotary Klübü yemekleri, Saint Joseph’liler, İzmir de bulunan Başkonsoloslukların ve İzmir’de düzenlenen Caz festivali yemekleri hizmetlerimiz arasında sayılabilir. Sıcak atmosferinin yanı sıra böyle özel günler için özel menü hazırlayabilme kapasitesi La Cigale’in tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında gösterilebilir.

Sabahları klasik müzik eşliğinde gazetesini okuyarak kahvaltısını yapmak isteyenlere servis yaparak güne başlanır. (Kahvaltı ve Cafe Break organizasyonlarımız 50 kişi ve üzerine düzenlenmektedir.)

La Cigale, öğleden sonraları ile akşam saatleri arası yoğun geçen bir günün yorgunluğunu atmak isteyenlerin buluşma noktasıdır. Bu saatlerde müzik hafif caz ve chill out’a dönüşür.

Akşam saatlerinde ise müşterilerimiz için çok farklı bir mekân yaratılır. Restoran&bar olarak hizmet vermeye başladığımız bu saatlerde misafirlerimiz Türk ve Avrupa mutfağından, Çin mutfağına kadar çok çeşitli seçenekleri olan menüden seçimlerini yapar ve eşsiz ambiyans, kulakları okşayan harika müzikler ve mucizevi lezzetler ile kendilerine özel anlar yaratarak La Cigale ‘de güne hoşça kal diyebilirler